Kontakt

blog kulinarny

Eat Pretty – recenzja


eat pretty książka

Prawidłowe odżywianie i jego wpływ na nasze zdrowie to jeden z najczęściej poruszanych obecnie tematów : ) Większa świadomość na temat konsekwencji wynikających z tego co jemy bardzo mnie cieszy, dlatego z chęcią zagłębiłam się w lekturę książki “Eat Pretty – jedz i bądź piękna”. Autorka Jolene Hart specjalizuje się w temacie zdrowego żywienia i gwarantuje czytelnikom piękny i zdrowy wygląd bez inwestycji w coraz nowsze kremy i suplementy, bazując wyłącznie na szerokiej gamie produktów spożywczych.

Książka jest pięknie wydana, już sam tytuł przyciąga wzrok, więc trudno przejść obok niej obojętnie : ) Napisana zwięzłym, przystępnym językiem, dzięki czemu w łatwy sposób można ugruntować nową lub zapomnianą wiedzę. Bardzo podoba mi się fakt, że nie narzuca szczegółowych zasad, czy diet cud wykluczających co drugi produkt z naszego menu, lecz informuje na co warto zwrócić uwagę komponując codzienne posiłki. Być może nie ma w niej samych odkrywczych informacji, ale mając w domu dwójkę Maluchów dopytujących często, dlaczego akurat ten szpinak jest taki zdrowy, książka stanowi świetne źródło odniesienia wyjaśniające wszelkie wątpliwości ; )


eat pretty jolene hart

W pierwszej części znajdziemy wstęp do filozofii Eat Pretty razem z listą odżywczych składników działających zbawczo dla naszej urody, a także spis tych, które są wrogami wdzięku.

Kolejna część to rozdziały poświęcone porom roku, które zostały omówione indywidualnie ze wzgledu na swoją specyfikę, ze szczególnym naciskiem na fakt, aby korzystać z sezonowości produktów, gdyż tylko urozmaicona dieta może przynieść najlepsze korzyści dla naszego organizmu. Na końcu każdego rozdziału znajdziemy również kilka przepisów na potrawy, które warto wypróbować. Osobiście wolałabym, aby było ich więcej, ale ze względu na formę poradnika każda dawka inspiracji jest cenna : )


eat pretty recenzja

Ostatnia część porusza ważne zagadnienie dotyczące innych czynników, które korzystnie wpływają na naszą urodę: trawienie, hormony, sen, kondycja psychiczna i fizyczna.

Książka “Eat Pretty” bardzo przypadła mi do gustu. Zawiera szereg solidnych i wartościowych wskazówek bez zbędnych ogólników. Jeśli ktoś dopiero wprowadza zmiany żywieniowe w swoim życiu na pewno okaże się ona dużym sprzymierzeńcem, a lista produktów spożywczych z wyjaśnieniem za co konkretnie odpowiadają w naszym organizmie pozwoli dokonać tych zmian świadomie : )Autor: Marta Pękalska
Opublikowane: 17 marca, 2017
Kategorie: Książki kulinarne, Recenzje

16 komentarzy

 1. Mania

  Zapowiada sie super chyba sie skuszę 🙂

  1. Marta

   Moim zdaniem warto 🙂

 2. Majka

  Śliczna grafika i wartościowe informacje ☺

  1. Marta

   Zdecydowanie tak 🙂

 3. Asia

  Też mam i bardzo lubię 🙂

  1. Marta

   🙂 🙂 🙂

 4. Aga

  Właśnie się nad nią zastanawiałam ale myślałam, że jest bardziej z przepisami niż w stylu poradnika…

  1. Marta

   Zdecydowanie bardziej poradnik 🙂

 5. Adam

  Fajne wydanie żona pewnie by się ucieszyła a ja czekam na nowe przepisy 🙂

 6. Ciekawa książka 🙂

  1. Marta

   Spora dawka wiedzy 🙂

 7. Iwona

  Potwierdzam bardzo wartościowa i pięknie wydana 🙂

 8. Natalia

  Jedna z moich ulubionych ksiażek w ostatnim czasie 🙂 polecam też food pharmacy 🙂

  1. Marta

   Food pharmacy następna w kolejce 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top