Jak wybrać zmywarkę?

Jak wybrać zmywarkę?

Pamiętam dokładnie moment, w którym zdecydowaliśmy się na zakup pierwszej zmywarki : ) Nie byłam wtedy zbyt wymagająca – po prostu cieszyłam się z naszej decyzji, a cel był jeden- ma myć naczynia. Jak się okazało nie jest to takie oczywiste, bo zmywarka zmywarce nie równa ; ) Do wyboru kolejnej podeszliśmy już bardziej świadomie, z wiedzą jakie są nasze rodzinne potrzeby i oczekiwania. Obecnie nie wyobrażam sobie życia bez zmywarki (chyba każdy właściciel potwierdzi, że kiedy raz wejdziemy do tej rzeki nie ma powrotu do tradycyjnego mycia : D). Przy wielu godzinach spędzonych w kuchni ilość zmywania jest u nas ogromna, a czas zaoszczędzony dzięki zmywarce nieoceniony! Dzięki współpracy z marką Electrolux udało mi się znaleźć wymarzoną zmywarkę Electrolux EEG69320L, więc chciałabym się z Wami podzielić wskazówkami, na co zwrócić uwagę podczas wyboru takiego wyposażenia.

Jakość wykonania to oczywiście sprawa kluczowa. Zmywarka to sprzęt na lata, więc jest to pierwszy punkt, od którego zaczynam poszukiwania. Solidne wykonanie jest gwarancją czystych, dokładnie domytych i lśniących naczyń bez żadnych smug : )

Kolejny element to klasa energetyczna, informująca o efektywności sprzętu. W przypadku mojej zmywarki jest to A+++ co oznacza najmniejsze zużycie energii. Warto porównać również zużycie prądu oraz wody, a także klasę zmywania i klasę suszenia, pamiętając, że A oznacza najefektywniejsze usuwanie zanieczyszczeń.

Zdarzają się dni, kiedy nastawiam zmywarkę dwukrotnie w ciągu dnia, więc bardzo zależało mi na tym, aby zmywarka była pojemna ; ) Pośród zmywarek o tej samej szerokości np. 60 cm, różnice w możliwościach załadunku potrafią zaskoczyć.

Niski poziom hałasu, który jest niezwykle istotny w przypadku aneksu kuchennego. Dodatkowym atutem jest również funkcja opóźnionego startu, z której korzystam bardzo często, gdy odwiedzają nas znajomi lub gdy zaraz po nastawieniu zmywarki kładziemy się spać (moim dzieciom „przeszkadza” wtedy nawet minimalny hałas ; )

Dodatkowe funkcjonalności, czyli to co wyróżnia nasz sprzęt i sprawia, że nie mamy ochoty zamienić go na żaden inny ; ) To co szczególnie lubimy w naszej zmywarce Electrolux EEG69320L to m.in.

 • system spryskiwania SatelliteClean, czyli podwójnie obracające się ramię, które stale zmienia kąt spryskiwania wodą. Genialne rozwiązanie, które sprawia, że naczynia są idealnie domyte : )
 • Miękkie uchwyty i wsporniki (SoftGrip i SoftSpike), które chronią naczynia przed pęknięciem i rozbiciem, więc możemy myć w zmywarce również najdelikatniejsze szkło, kieliszki itp.
 • ulubiona funkcja mojego Męża QuickSelect, dzięki której nie musi pamiętać, który program do czego służy ; ) Wystarczy wybrać czas trwania cyklu i dodatkowe opcje, które nas interesują, a zmywarka sama dobierze odpowiedni program.
 • oświetlenie wnętrza – szczególnie przydatne w naszym aneksie kuchennym, kiedy młodsza część rodziny kładzie się spać/lub jeszcze śpi, a dorośli przypominają sobie o załadowaniu/rozładowaniu zmywarki : )

Mam nadzieję, że udało mi się wprowadzić Was w świat zmywarek i rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem. Każdy z nas ma inne oczekiwania , ale powyższe punkty powinny pozwolić Wam uporządkować pewne kwestie. Gwarantuję, że wybór opcji dodatkowych to sama przyjemność, pamiętajcie tylko, aby dopasować je do swoich potrzeb – jak często korzystacie ze zmywarki, jakie naczynia najczęściej zmywacie, czy jest to delikatne szkło, a może duże garnki itd. : )

Udanych poszukiwań!

Zmywarka Electrolux EEG69320L
Zmywarka electrolux opinie
electrolux EEG69320L opinie

Komentarzy: 12

 1. Nina
  25 czerwca 2019 / 14:57

  Ja właśnie w tym temacie 🙂 zastanawiam się nad 45/60 co prawda nie gotuję aż tyle jak Ty ale rodzina 4 osobowa, więc chyba 60?

  • Marta
   Autor
   26 czerwca 2019 / 12:05

   Tak, zdecydowanie 60 🙂

 2. Kinia
  25 czerwca 2019 / 15:33

  Fajne rady co prawda zmywarkę już mam ale też nie wyobrażam sobie życia bez 🙂

  • Marta
   Autor
   26 czerwca 2019 / 12:06

   Jak już ktoś raz skorzysta z tego dobrobytu to nie ma powrotu do tradycyjnego zmywania 🙂

 3. Asia
  25 czerwca 2019 / 17:00

  Ta funkcja dla męża to jakby i o moim pomyślana 🙂

  • Marta
   Autor
   26 czerwca 2019 / 12:06

   🙂 🙂 🙂

 4. Monia
  25 czerwca 2019 / 19:45

  Dla mnie te bajery nie są ważne jak właśnie klasa energetyczna i zużycie wody i prądu, wtedy zmywarka to nie tylko oszczędność czasu ale i pieniążków 🙂

  • Marta
   Autor
   26 czerwca 2019 / 12:06

   Dokładnie tak 🙂

 5. Monia
  27 czerwca 2019 / 0:19

  Super post rzetelny i wszystko zebrane w jednym miejscu 🙂

  • Marta
   Autor
   30 czerwca 2019 / 23:27

   Cieszę się bardzo, pozdrawiam 🙂

 6. Iga
  16 lipca 2019 / 22:17

  Gdzie kupić dokładnie ten model? Wg specyfikacji idealnie mi odpowiada ale nigdzie go nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
4 − 1 =