Postanowienia…

sport

Dziś wpis trochę z innej beczki … ; )W związku ze zbliżającym się Nowym Rokiem zaczęłam myśleć nad postanowieniami. Tym razem padło na zdrowe i regularne (! )żywienie. Ostatnio ukazał się Raportu Philips Index 2010 dotyczący tematyki ZDROWEJ DIETY I WAGI CIAŁA, być może mieliście już okazję się z nim spotkać jeśli nie załączam fragmenty (pełna wersja tutaj: http://www.philips.pl/shared/assets/pl/Downloadablefile/Raport_Philips_Index2010/Raport_philips_index_2010.pdf )i link do wypowiedzi Eksperta na ten temat: http://www.youtube.com/watch?v=Cw7wM2-Ol6A oraz zachęcam do kibicowania mi w realizacji postanowień ; ) Osobiście najbardziej podoba mi się fragment dotyczący ślubu hihi , bo jak wiadomo stanowi on dobrą motywację:)

„(…) Niemal co trzeci Polak (32%) uważa, że ma nadwagę. Najczęściej krytycznie swoją wagę oceniają osoby w wieku 55-64 lata, najrzadziej zastrzeżenia zgłaszają do niej najmłodsi Polacy. 62% badanych nie próbuje schudnąć. Wśród osób planujących zrzucenie wagi największa grupa chce stracić od 3 do 10 kilogramów. Wyniki są dość zaskakujące w świetle statystyk odnoszących się do epidemii nadwagi i otyłości w Polsce oraz na świecie. Badanie opinii publicznej TNS OBOP opublikowane w listopadzie 2008 roku wskazuje, że 46% naszego społeczeństwa cierpi na nadwagę lub otyłość. Dane pochodzące z Głównego Urzędu Statystycznego z 2004 roku wykazały natomiast, że 12,6% mężczyzn i 12,5% kobiet cierpi na otyłość, natomiast nadwaga dotyka 32,4% mężczyzn i 26,7% kobiet. Skąd różnica 10% w postrzeganiu siebie? Wynika to być może stąd, że porównujemy się do wzorców medialnych, które widzimy w reklamach i serialach. A może po prostu bywamy nostalgiczni i uznajemy, że nasza naturalna waga była osiągnięta w dniu ślubu.(…)”

A czy Wy znacie jakieś ciekawe przepisy na proste, szybkie i smaczne lekkie dania?: )

1 komentarz

  1. 24 grudnia 2010 / 11:09

    Tak, już czas na robienie postanowień. Ale jeszcze przez te kilka świątecznych dni można trochę poluzować pasa:) Wesołych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
22 − 11 =