Garnki i akcesoria od MG Home – testowanie


 

W ostatnim czasie spotkała mnie duża niespodzianka, dzięki której miałam okazję przetestować zestaw garnków oraz wybrane akcesoria od MG Home ; )

W skład otrzymanego przeze mnie zestawu wchodzą:

– zestaw garnków Moderno, patelnia grillowa, 2 noże szefa (teraz jestem zobligowana, aby w końcu nauczyć się szybko kroić cebulę ; ), duża deska do krojenia, chochla, szumówka, łopatka z otworami oraz duża łyżka.

MG home jest to debiutująca marka na rynku, kolekcja została jednak stworzona przez Magdę Gessler, dlatego już na wstępie miałam duże oczekiwania do wszystkich produktów ; )

Pomimo, że najważniejsza jest dla mnie funkcjonalność nie mogłam przejść obojętnie obok designu i wykończenia. Produkty są estetyczne, utrzymane w klasycznej konwencji, dzięki temu odpowiednio pasują do mojego wystroju kuchni ; )

Zestaw garnków Moderno składa się z 10 elementów: rondel z pokrywką 18 cm, rondel z pokrywką 20 cm, garnek z pokrywką 20 cm, garnek z pokrywką 24 cm, patelnia z pokrywką 24 cm.

Na początek zapoznałam się z technicznymi szczegółami, znalezionymi na stronie MG Home, abym wiedziała na co zwracać uwagę przy testowaniu.

Pierwsze co zawsze sprawdzam podczas zakupu, to możliwość użycia na płycie indukcyjnej, gdyż niestety jeszcze nie wszystkie garnki są do niej przystosowane. Na szczęście linię Moderno możemy używać na każdego rodzaju kuchenkach.  Kolejna zaleta to oczywiście możliwość mycia w zmywarce (sprawdziłam, że po myciu nie pozostają zacieki : ).  Garnki cechuje duża solidność. Zestaw wykonany jest z najlepszej jakości stali nierdzewnej z grubym, wielowarstwowym (dokładnie 3 warstwowym ; ) dnem, szklaną, hartowaną pokrywą i ścianką 7mm. Dzięki tym właściwościom czas gotowania powinien być znacznie krótszy, a potrawy mają dłużej pozostawać ciepłe. Garnki są odporne na korozję, mają powłokę antybakteryjną oraz posiadają atest PZH i KOMAG. Ich okres gwarancji to aż 10 lat!

Podczas testowania byłam bardzo zadowolona z funkcji „zimny uchwyt”, dzięki któremu nie musiałam szukać ręczników kuchennych, które wiecznie mi się zawieruszają ; ) Dzięki silikonowym elementom, uchwyty rzeczywiście się nie nagrzewają, więc nie ma problemu z przestawieniem, czy przeniesieniem garnka. Każda pokrywa z zestawu posiada odparownik, a dzięki temu, że są przezroczyste możemy obserwować na bieżąco stan gotowania, co było u mnie przydatne podczas duszenia mięsa, kiedy musiałam kontrolować poziom wody.

Podczas przygotowania ziemniaków sprawdziłam, że dzięki swoim właściwościom termicznym, szybkość gotowania się zwiększyła, dzięki czemu w dłuższym okresie czasu, spodziewam się jakichś oszczędności, jeśli chodzi o prąd ; )

Dzięki temu, że garnki mają grube dno, bardzo dobrze przewodzą energię z pola płyty, przez co szybko się nagrzewają i temperatura rozkłada się równomiernie. Potrawy nie przywierają, nie przypalają się, co zapewnia nam, że są łatwe w utrzymaniu czystości. Nawet po zdjęciu garnka z płyty, przez długi okres utrzymuje on ciepło. Jedyne do czego mogę się „przyczepić” to fakt, że patelnia jest dość płytka. Tym razem przygotowywałam zrazy, więc nie miałam problemu z ich duszeniem, ale obawiam się, że przy niektórych mięsach problem mógłby się pojawić.

Ogólnie jestem z nich zadowolona i na pewno przydadzą się w mojej kuchni. Duża ilość garnków o różnych średnicach w komplecie, pozwoli na idealny wybór, niezależnie od wielkości posiłku, który chcemy przygotować. Do tej pory sprawdzają się bardzo dobrze i mam nadzieję, że będą mi długo służyć ; )


 


 

 

Komentarzy: 6

 1. Marta
  Autor
  11 grudnia 2012 / 22:53

  To prawda, super niespodzianka na święta:D

 2. anja
  16 grudnia 2012 / 19:19

  Takie garnki to marzenie, najlepiej z Twoim obaidkiem w środku:)

  • Marta
   Autor
   16 grudnia 2012 / 19:36

   Dziękuję 😀 i zapraszam!

 3. 9 stycznia 2013 / 16:27

  Ja właśnie jestem na etapie kompletowania sprzętu. O ile garnki i patelnie już mam to z nożami zawsze u mnie bywało kiepsko. Ale nie ma to tamto… dzisiaj kupuję mojego pierwszego masterszefa 🙂

  • Marta
   Autor
   9 stycznia 2013 / 17:30

   Może nie jestem jeszcze mistrzem w krojeniu, ale z tymi nożami zdecydowanie jest różnica! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
27 + 18 =