Kontakt

blog kulinarny

Dieta oczyszczająca – recenzja

Dieta oczyszczająca Ewa Jarosz opinie
“Najważniejsze zmiany w sposobie odżywiania rozpoczynają się w głowie. Nie wystarczą jednorazowy detoks i cudowna dieta. Aby odzyskać energię i dobre samopoczucie, wybierz kompleksowe oczyszczanie przez racjonalne odżywianie się.”

Takie oto mądre słowa promują książkę “Dieta oczyszczająca” Ewy Jarosz wyd. Samo Sedno. Po tak uroczystej zapowiedzi spodziewałam się prawdziwej skarbnicy wiedzy na temat zdrowego odżywiania i nie zawiodłam się! : )

Duża dawka skondensowanej wiedzy została podzielona na cztery części:

1. Porządki w centrum dowodzenia
2. Racjonalne odżywianie w praktyce
3. Kompleksowa renowacja
4. Działanie wspomagające

Mamy również bardzo istotny dodatek, którym są przepisy na potrawy pozytywnie wpływające na organizm. Całość poprzedza krótki wstęp, który ukazuje holistyczne podejście autorki do tematu. Ewa Jarosz jako magister dietetyki w bardzo przystępny sposób dzieli się swoją rzetelną wiedzą unikając naukowego języka.

Ze względu na ogrom nowych informacji niezwykle ważną kwestią w przypadku poradników jest dla mnie opracowanie graficzne. Przyznaję, że wydanie jest piękne, przejrzyste, najważniejsze rzeczy zostały wyróżnione, aby w szybki sposób można było do nich sięgnąć w każdej chwili.
W poszczególnych rozdziałach znajdziemy szereg wskazówek, ciekawostki, czy rzeczy do zapamiętania, ale również ćwiczenia i przykłady, które doskonale obrazują co autorka miała na myśli. Osobiście uważam, że jest to bardzo przydatne, bo pozwala lepiej zgłębić temat. Książka porusza raczej podstawowe zagadnienia, więc będzie przydatna najbardziej dla osób, które dopiero kształtują swoją wiedzę w zakresie zdrowego żywienia, choć nie ukrywam, że pomimo iż temat ten nie jest mi obcy, również znalazłam coś dla siebie i dowiedziałam się wielu nowinek ; )

Bardzo podobał mi się opis działań dotyczący tego jak komponować codzienny jadłospis. Teoretycznie jest to wiedza powszechnie znana, ale mimo wszystko warto sobie ją raz na jakiś czas ugruntować.

Zapewne większość z Was wie, jak odżywianie wpływa na naszą urodę, a jeśli nie to tym bardziej koniecznie musicie sięgnąć po tę książkę, bo autorka również ten temat zobrazowała w swojej publikacji : )
Nie mogę przejść obojętnie obok przepisów i ich pięknych zdjęć na końcu książki. Dania są apetyczne, proste do przygotowania i pokazują, że racjonalna dieta, nie jest ani nudna, ani mało smaczna.

Podsumowaniem książki “Dieta oczyszczająca” mogłoby być zdanie, że aby oczyścić nasz organizm, trzeba zacząć od oczyszczenia naszego umysłu. Często spotykam się z przeświadczeniem, że zdrowa dieta to szereg wyrzeczeń i jest to stan chwilowy, ale kluczowy jak zawsze okazuje się rozsądek i umiar.

A czy Wy znacie już tą publikację? Pierwsze wydanie książki ukazało się pod tytułem “Zdrowy detoks”, więc być może ta wersja jest Wam znana : )

Zdrowa dieta przepisy

Dieta oczyszczająca przepisy


Zdrowy detoks Ewa jaroszAutor: Marta Pękalska
Opublikowane: 19 lipca, 2018
Kategorie: Książki kulinarne, Recenzje

10 komentarzy

 1. Isia

  Brzmi ciekawie 🙂

  1. Marta

   Polecam 🙂

 2. Majka

  Mnie to już podoba się okładka 🙂 Przyjrzę się jej bliżej 👍

  1. Marta

   Coś w tym jest 😀

 3. Aga

  Moim zdaniem super się zapowiada pozytywne myślenie to klucz do sukcesu w każdej dziedzinie 🙂

 4. dulka

  Znam i lubie 🙂

  1. Marta

   🙂 🙂 🙂

 5. Olcia

  Książka wartościowa i fajne proste przepisy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
9 − 3 =


Top