Dieta oczyszczająca – recenzja

Dieta oczyszczająca Ewa Jarosz opinie
„Najważniejsze zmiany w sposobie odżywiania rozpoczynają się w głowie. Nie wystarczą jednorazowy detoks i cudowna dieta. Aby odzyskać energię i dobre samopoczucie, wybierz kompleksowe oczyszczanie przez racjonalne odżywianie się.”

Takie oto mądre słowa promują książkę „Dieta oczyszczająca” Ewy Jarosz wyd. Samo Sedno. Po tak uroczystej zapowiedzi spodziewałam się prawdziwej skarbnicy wiedzy na temat zdrowego odżywiania i nie zawiodłam się! : )

Duża dawka skondensowanej wiedzy została podzielona na cztery części:

1. Porządki w centrum dowodzenia
2. Racjonalne odżywianie w praktyce
3. Kompleksowa renowacja
4. Działanie wspomagające

Mamy również bardzo istotny dodatek, którym są przepisy na potrawy pozytywnie wpływające na organizm. Całość poprzedza krótki wstęp, który ukazuje holistyczne podejście autorki do tematu. Ewa Jarosz jako magister dietetyki w bardzo przystępny sposób dzieli się swoją rzetelną wiedzą unikając naukowego języka.

Ze względu na ogrom nowych informacji niezwykle ważną kwestią w przypadku poradników jest dla mnie opracowanie graficzne. Przyznaję, że wydanie jest piękne, przejrzyste, najważniejsze rzeczy zostały wyróżnione, aby w szybki sposób można było do nich sięgnąć w każdej chwili.
W poszczególnych rozdziałach znajdziemy szereg wskazówek, ciekawostki, czy rzeczy do zapamiętania, ale również ćwiczenia i przykłady, które doskonale obrazują co autorka miała na myśli. Osobiście uważam, że jest to bardzo przydatne, bo pozwala lepiej zgłębić temat. Książka porusza raczej podstawowe zagadnienia, więc będzie przydatna najbardziej dla osób, które dopiero kształtują swoją wiedzę w zakresie zdrowego żywienia, choć nie ukrywam, że pomimo iż temat ten nie jest mi obcy, również znalazłam coś dla siebie i dowiedziałam się wielu nowinek ; )

Bardzo podobał mi się opis działań dotyczący tego jak komponować codzienny jadłospis. Teoretycznie jest to wiedza powszechnie znana, ale mimo wszystko warto sobie ją raz na jakiś czas ugruntować.

Zapewne większość z Was wie, jak odżywianie wpływa na naszą urodę, a jeśli nie to tym bardziej koniecznie musicie sięgnąć po tę książkę, bo autorka również ten temat zobrazowała w swojej publikacji : )
Nie mogę przejść obojętnie obok przepisów i ich pięknych zdjęć na końcu książki. Dania są apetyczne, proste do przygotowania i pokazują, że racjonalna dieta, nie jest ani nudna, ani mało smaczna.

Podsumowaniem książki „Dieta oczyszczająca” mogłoby być zdanie, że aby oczyścić nasz organizm, trzeba zacząć od oczyszczenia naszego umysłu. Często spotykam się z przeświadczeniem, że zdrowa dieta to szereg wyrzeczeń i jest to stan chwilowy, ale kluczowy jak zawsze okazuje się rozsądek i umiar.

A czy Wy znacie już tą publikację? Pierwsze wydanie książki ukazało się pod tytułem „Zdrowy detoks”, więc być może ta wersja jest Wam znana : )

Zdrowa dieta przepisy

Dieta oczyszczająca przepisy


Zdrowy detoks Ewa jarosz

Komentarzy: 10

 1. Isia
  19 lipca 2018 / 14:45

  Brzmi ciekawie 🙂

  • Marta
   Autor
   19 lipca 2018 / 23:08

   Polecam 🙂

 2. Majka
  19 lipca 2018 / 20:06

  Mnie to już podoba się okładka 🙂 Przyjrzę się jej bliżej 👍

  • Marta
   Autor
   19 lipca 2018 / 23:08

   Coś w tym jest 😀

 3. Aga
  19 lipca 2018 / 20:41

  Moim zdaniem super się zapowiada pozytywne myślenie to klucz do sukcesu w każdej dziedzinie 🙂

  • Marta
   Autor
   19 lipca 2018 / 23:08

   Prawda 🙂

 4. dulka
  20 lipca 2018 / 11:23

  Znam i lubie 🙂

  • Marta
   Autor
   25 lipca 2018 / 0:35

   🙂 🙂 🙂

 5. Olcia
  29 lipca 2018 / 12:44

  Książka wartościowa i fajne proste przepisy 🙂

  • Marta
   Autor
   30 lipca 2018 / 13:17

   🙂 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
3 + 29 =