Warsztaty sensoryczne


Agros nova - materiały szkoleniowe
W sobotę 17 września miałam okazję wziąć udział w warsztatach sensorycznych, organizowanych przez firmę Agros Nova w Warszawie. Na zajęciach dowiedziałyśmy się m.in. o nowinkach pojawiających się na rynku, a konkretnie o produkcie Łowicz dziś na obiad.

Było mi bardzo miło, że mogłam spotkać się z blogerkami, które wcześniej znałam tylko z sieci (Słodko Gorzki Świat, Makaroniary, Smacznie z Joanna, Dorota Smakuje, Pistachio-lo, Hania Kasia, 2 smaki).

Jak nazwa warsztatów wskazywała przeszyłyśmy szereg ćwiczeń, które sprawdzały jak radzimy sobie z rozpoznaniem zapachów i smaków ; ) Przyznam szczerze, że myślałam iż wyczucie podstawowych smaków typu: słodki, gorzki, kwaśny, ostry, umami, nie będzie dla mnie problemem, a jednak! ; )
Teraz wzbogacona o nowe doświadczenia wiem też, że to, co jemy to nie tylko zasługa naszych kubków smakowych, ale głównie węchu.

Cieszę się, że dowiedziałam się tylu ciekawych rzeczy,a przy okazji spędziłam miło czas z dziewczynami o podobnej kulinarnej pasji. Na koniec była też okazja spróbować dania, o którym tyle rozmawialiśmy, czyli to, co lubię najbardziej : )

To był bardzo udany dzień!


Warsztaty sensoryczne - lunch
 

Komentarzy: 7

 1. Arachela
  19 września 2011 / 22:44

  A co to za pyszne danie na pierwszym pllnie?

 2. Amelia
  19 września 2011 / 22:47

  Chętnie bym wzięła w takich warsztatach udział!

 3. M.
  19 września 2011 / 23:05

  Witam!
  Blog wydaje się ciekawy, a po tytułach dań widzę, że chętnie bym coś z nich ugotowała. Bardzo proszę jednak o powiększenie czcionki, bo kopiowanie i wklejanie każdego przepisu do Worda tylko po to, żeby przeczytać jakie są składniki i co to w ogóle jest, zajmuje bardzo dużo czasu i jest zniechęcające.
  Pozdrawiam

  • Marta
   Autor
   19 września 2011 / 23:53

   Dzień dobry! szczerze mówiąc jestem bardzo zdziwiona, bo do tej pory nie spotkałam się z takim problemem.
   Może wypróbować Pani mały trik, a mianowicie nacisnąć klawisz ctrl plus scroll od myszki i wtedy powiększyć
   czcionkę. Pozdrawiam!:)

   Do Arachela: danie na pierwszym planie to Łowicz dziś na obiad (wersja makaron w sosie z szybka, zapiekany z serem, opcja druga schab w sosie piwnym, oba bardzo smaczne ; )

 4. 20 września 2011 / 11:17

  Hej Marto, miło było Cię poznać.
  Pozdrawiam.

  • Marta
   Autor
   20 września 2011 / 14:05

   Mi również było bardzo miło! 🙂 pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
27 + 2 =