Dieta warzywno-owocowa dr Dąbrowskiej – i co dalej

dieta warzywno owocowa dr dabrowskiej i co dalej
W kwietniu na rynku czytelniczym pojawiła się książka „Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej i co dalej”, która jest kontynuacją bestsellerowej książki „Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej. Przepisy”.

Została ona przygotowana przez grupę 4 osób – przedstawicielek różnych profesji mianowicie dietetyczkę, terapeutkę, psychologa oraz trenera sportowego. Panie wspólnie udowadniają, że trwałe zmiany w naszym życiu są możliwe tylko wówczas, gdy spojrzymy na rolę naszego odżywiania się jak na element większej układanki. Jeśli, więc jesteście ciekawi, jak utrwalić wypracowane w trakcie postu dr Dąbrowskiej osiągnięcia, jest to propozycja dla Was!

Książkę możecie również przeczytać zupełnie autonomicznie, nawet jeśli nie korzystaliście jeszcze z tego sposobu oczyszczenia organizmu. Stanowi ona świetne kompendium wiedzy na temat świadomego budowania zdrowia.

Dieta warzywno owocowa dr Ewy Dąbrowskiej i co dalej recenzja
Po motywującym wstępie i kilku słowach od Autorki znajdziecie w książce następujące rozdziały:

Między postem a dietą
Pięć filarów zdrowia
Diagnostyka
Protokół wyjścia
Suplementacja – czym i kiedy się wspomagać
Dusza i ciało, czyli aktywność zaczyna się w głowie
Motywacja w zmianie trybu życia
O umiarze w jedzeniu i piciu

Książkę kończą krótkie informacje o Autorach, bibliografia, która pozwoli bardziej zgłębić temat oraz podziękowania.

Pomimo, że książka zawiera szereg istotnych informacji, napisana jest w bardzo konkretny, a jednocześnie przystępny sposób, dzięki czemu czyta się ją lekko, wręcz trudno się oderwać.
Obfituje również w motywacyjne cytaty, które podnoszą czytelnika na duchu. Bardzo podoba mi się rozdział poświęcony diagnostyce, który jest bogaty w szereg wskazówek przydatnych choćby do zrozumienia wyników badań krwi. Znajdziemy tu również domowe sposoby na diagnostykę zaburzeń pracy jelit oraz alarmujące sygnały, które mogą zdradzać nietolerancję naszego organizmu na gluten.

Książka kładzie spory nacisk na to, że nieważna jest ilość, ale jakość spożywanego przez nas jedzenia, które stanowi paliwo dla naszego organizmu. Po lekturze poznamy również sposoby na poprawę samopoczucia i prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu bez konieczności uciekania się do farmakoterapii. Opisane zostały także reguły prawidłowego i świadomego komponowania posiłków, oraz powody, które uniemożliwają schudnięcie i pozbycie się problemów zdrowotnych.

Post dr Dąbrowskiej

Moim zdaniem Autorka pięknie pokazała, że można przerwać pęd, w którym żyjemy i naprawdę małymi zmianami, czasem wieloma próbami, osiągnąć nasz cel, niezależnie, czy jest nim zrzucenie kilku kilogramów, czy lepsze samopoczucie. Nie jest to łatwy proces, ale warto spróbować. A Wy jakie macie doświadczenia na tym polu? : )

Post warzywno owocowy
Wyjście z postu dr Dąbrowskiej

Komentarzy: 12

 1. Natalie
  11 maja 2018 / 10:06

  Właśnie zastanawiałam się nad tą książka ale wydawało mi sie bez sensu kupować jak nie stosuje postu… dobrze wiedzieć ze sie myliłam 🙂

  • Marta
   Autor
   12 maja 2018 / 12:24

   Zdecydowanie można ją czytać zupełnie bez powiązania 🙂

 2. Ania
  11 maja 2018 / 14:27

  Do mnie taka dieta warzywno owocowa nie przemawia … ale racjonalne odżywianie to co innego mozna poczytać 🙂

  • Marta
   Autor
   12 maja 2018 / 12:25

   Taka dieta jako zdrowy styl życia na dłużej zdecydowanie nie, ale w formie oczyszczającego postu jest fajną opcją do rozważenia. Za to racjonalne odżywianie zawsze na tak 😉

 3. Majka
  11 maja 2018 / 16:36

  Inspiracji nigdy za wiele ☺️

  • Marta
   Autor
   12 maja 2018 / 12:25

   Zdecydowanie 🙂

 4. Nina
  11 maja 2018 / 18:52

  Stosowałam post i muszę przyznać jak dla mnie świetna sprawa 3-4 dzień jest ciężko ale później czuć efekty oczyszczania i to nie tylko ciała. Zdecydowałam się na 10 dni i dla mnie było idealnie ale są i tacy co stosują dłużej i o zgrozo tacy co stosują to jako dietę co jest dla mnie głupotą… warto edukować więc czekałam na tą książkę bo zawsze miałam wątplwiości jak prawidłowo wrócić do rzeczywistości aby post miał głębszy sens.

  • Marta
   Autor
   12 maja 2018 / 12:25

   Super, dzięki za opinię 🙂

 5. Isia
  11 maja 2018 / 20:39

  Lubię takie ksiązki które otwierają oczy szkoda tylko ze nie cala rodzina chce sie przekonac do „mojego” jedzenia …

  • Marta
   Autor
   12 maja 2018 / 12:26

   Z rodziną często ciężko bywa, ale warto zacząć od siebie, pewnie po czasie się przekonają 🙂

 6. Kamila
  12 maja 2018 / 23:17

  Książkę już mam w biblioteczce i polecam również 🙂

  • Marta
   Autor
   13 maja 2018 / 1:08

   🙂 🙂 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
29 + 8 =